Årets DÄK-Katt 2006

1. EC IDP*Källtorpet’s Stephen
330 (5)210 (3)
PER ns Ägare:
Lena Fritz

2. Ch Amors Troll Eddie Murphy
90 (5) 130 (3)
EXO n
Ägare: Jeanette Östby

3. EC S*Heliotropes Miss Marion
185 (5) 125 (3)
PER ns 12
Ägare: Eva Engvall

4. CH IDP*Millcrista’s Dona Alicia
120 (3)
PER g
Ägare: Lena Fritz

5. S*Shantesses Carmen
140 (4) 115 (3)
PER g 03
Ägare: Linda Hagberg

6. IC S*Beautiful’s Banana Split
150 (5) 90 (3)
EXO e 22
gare: Linda Hagberg

Långhår Ungdjur/Junior

1. S*Shantesses Carmen
150 (3)
PER g 03
Ägare: Linda Hagberg

2. Källtorpet’s Wonder Will Never Cease
120 (3)
PER n
Ägare: Lena Fritz

3. S*Beauty Angel’s Princess Asta
115 (4) 90 (3)
PER g
Ägare: Linda Hagberg

Långhår Kastrat

1. IP & EC S*Arapaho’s Felicia
350 (5) 210 (3)
PER ns 11
Ägare: Yvonne Frid & Torleif Gustavsson

2. IP Källtorpet’s Sita
155 (4) 125 (3)
PER f
Ägare: Lena Fritz

LånghårSenior

1. IP Källtorpet’s Sita
200 (3)
PER f
Ägare: Lena Fritz

Semilånghår Vuxen

1. EC S*Aristo Limaz Jacque Vegas
325 (5) 205 (3)
NFO d 09 22
Ägare: Maria Eriksson & Peter Sandell

2. GIC S*Räserråttans Gustav
330 (5) 200 (3)
NFO n 03
Ägare: Maria Wallin

3. GIC S*Räserråttans Gunnar
320 (5) 200 (3)
NFO n 09
Ägare: Carina Berntsson

4. IC S*Raus Höjdens Mister Jackpot
280 (5) 190 (3)
SBI n
Ägare: Lisa Karlsson & Ulf Andersson

5. CH FIN*Starmaker’s Flower
220 (4) 190 (3)
MCO fs 09 22
Ägare:
Maria Carlsson

6.EC SW’03 S*Sannafjället’s Flinga
270 (5)180 (3)
NFO n 09 24
Ägare: Sylvia Erikérs

7.GIC S*Wildwood’s Wrangler
240 (5) 180 (3)
NFO n 09 23
Ägare: Susanne Hansson

8. IC S*Kattbossens Elsa
230 (5)160 (3)
NFO d 22
Ägare: Eva Ahlström

9.IC S*Swingcat’s Dippi Day
160 (3)
NFO n 24
Ägare: Eva Winqvist

10. Ch S*Wildwood’s Zlatan
205 (5) 150 (3)
NFO a 24
gare: Susanne Hansson

11. GIC S*Maha Gita’s Unique
150 (3)
SBI n
Ägare: Lisa Karlsson & Ulf Andersson

12.IC S*Dalkullans Ulimahr
190 (5)130 (3)
NFO n 09 23
Ägare: Malin Folkerud

12. IC S*Umber Pearls Fairytale
190 (5) 130 (3)
SBI c 21
Ägare: Lisa Karlsson & Ulf Andersson

14. IC S*Tassajara’s Tigra
180 (5) 130 (3)
NFO ns 03 24
Ägare: Greta Grönberg

15. CH S*Zippycat’s Marissa
125 (3)
TUA w
Ägare:
Maria Carlsson

16. Ch S*Wildwood’s Avocado
150 (4) 120 (3)
NFO a 02 21
Ägare:Karin & Peter Svens

17. Pr S*Kattbossens Edgar
115 (3)
NFO a 22
Ägare: Eva Ahlström

17. S*Skattkammaröns Zuper Zymphony
115 (3)
NFO f 09 23
Ä
gare: Ida Palmqvist

19. IC S*Wildwood’s Alcazar
160 (5) 100 (3)
NFO a 03 22
Ägare: Ulrika Andersson

20. Ch S*Tassajara’s Singha
145 (5) 90 (3)
NFO ns 09 22
Ägare: Ramona Stenborg & Björn Jonsson

Semilånghår Ungdjur/Junior

1. S*Tassajara’s Jak, JW
350 (5) 210 (3)
NFO n 09 22
Ägare: Maria Eriksson & Gunilla Spångberg

2. S*Bustassen’s Bosse
310 (5) 210 (3)
NFO n 09
Ägare: Madelene Strandberg

3. S*Skattkammaröns Zuper Zymphony
300 (5) 210 (3)
NFO f 09 23
Ägare: Ida Palmqvist

4 S*Jamaloss Delight with Truelove
280 (5) 180 (3)
NFO fs 09 Ägare: Maria Eriksson & Peter Sandell

5. S*Walk on Top Hush Hush Baby
250 (5) 180 (3)
SBI n
Ägare: Katherine Zwierzchowska & Jimmy Bergström

6. Ch S*Catitzies Zecret Zenith
240 (5) 180 (3)
SBI n 21
Ägare: Katarina Rydin

7. S*Engelkattens Kamelia
230 (5) 160 (3)
SBI b
Ägare: Katarina Rydin

8. S*Vårbergets Daiquiri
210 (5) 150 (3)
SBI g
Ägare: Anne-Marie & Peter Andersson

9. S*Ayamara’s Bacardi
205 (5) 150 (3)
NFO as 22
Ägare: Linda Tallbo & Mattias Hedberg

10. S*Wildwood’s Blomma
180 (4) 150 (3)
NFO ns 24
Ägare: Anna-Karin Jobs-Arnberg

11. S*Wildwood’s Bambi
190 (5) 130 (3)
NFO n 03 24
Ägare: Karin & Peter Svens

12. S*Acrobats Jolanta Jolie
180 (5) 120 (3)
MCO n 22
Ägare: Maria Isaksson

12.S*Sybo’s Gersimi
180 (5) 120 (3)
MCO f 09 22
Ägare: Lisa Warfvinge

14. S*Saladamms Smirnoff
90 (3)
MCO n 22
Ägare: Eva Lövgren

15. S*Skogsälvans Linblomma
110 (4) 85 (3)
NFO n 09 24
Ägare: Ramona Stenborg & Björn Jonsson

Semilånghår Kastrat

1. IP & EC S*Tinywinys Umma Gumma
330 (5) 205 (3)
SBI n
Ägare: Katarina Rydin

2. EP & EC S*Grazette’s Ufo
315 (5) 195 (3)
SBI n
Ägare: Lisa Karlsson & Ulf Andersson

3. IP S*Sannafjället’s Guldus
250 (5) 190 (3)
NFO nt 09 24
Ägare: Cristin Sandström & Fredrik Persson

4. EP & IC S*Maha Gita’s Look a Like Fancy
215 (5)155 (3)
SBI n 21
Ägare: Lisa Karlsson & Ulf Andersson

5. IP S*Sun Mountain Seabreeze
210 (5) 150 (3)
SBI a
Ägare: Anne-Marie & Peter Andersson

5. IP S*Tailor Hil’s Call of the Wild
210 (5) 150 (3)
NFO a 09 23
Ägare: Anneli Andersson

7. GIP S*Tassajara’s Cummin
150 (3)
NFO a 09 22
Ägare:
Eva Winqvist

8. PR& IC S*Summerdays Natasha
130 (3)
SBI n 21
Ägare: Karin & Owe Eriksson

9. GIP & EC SW’01 S*Wildwood’s Thomas O’Malley
180 (5)120 (3)
NFO ns
Ägare: Gittan Erikérs

9. Pr S*Kattbossens Edgar
180 (5) 120 (3)
NFO a 22
Ägare: Eva Ahlström

11. IP S*Tailor Hill’s Breaking the Rules
165 (5) 115 (3)
NFO n 09 22 Ägare: Anneli Andersson

12. IP S*Koketta Kittens Mini Moe
150 (5) 90 (3)
MCO n 23
Ägare: Elin Hoffner

13. Pr S*Ayamara’s Artic Kings
120 (4) 90 (3)
NFO ns 22
Ägare: Milana Kapfält

Semilånghår Avelshane

1. GIC S*Wildwood’s Wrangler
51,1 (3)
NFO n 09 23
Ägare: Susanne Hansson

2. EC S*Dalkullan’s Tazzeman
33,3 (3)
NFO a 09
Ägare: Maja Karlsson

Semilånghår Avelshona

1.IC S*Tassajara’s Dorada
52,2 (3)
NFO f 03
Ägare: Greta Grönberg

2.EC SW’03 S*Sannafjället’s Flinga
35,53 (3)
NFO n 09 24
Ägare: Sylvia Erikérs

Semilånghår Uppfödning

1. S*WILDWOOD’S NFO
46,66 (3)
Ägare: Sylvia Erikérs

2. S*TASSAJARA’S NFO
44,55 (3)
Ägare: Greta Grönberg

Semilånghår Veteran

1. EP & EC S*Grazette’s UFO
210 (3)
SBI n
Ägare: Lisa Karlsson & Ulf Andersson

Semilånghår Senior

1. IP S*Tailor Hill’s Iole
150 (3)
NFO nt 09 24
Ägare: Pia Hårdén

Korthår Vuxen

1. S*Mijara’s Larissa
250 (5) 190 (3)
BUR n
Ägare: Elin Hoffner

2. EC Tarzan
120 (4) 90 (3)
OCI b 24
Ägare: Maria Thörnqvist

Korthår Ungdjur/Junior

1. S*Faries Dancing in the Dark
120 (3)
CRX n 24
Ägare:Annika Wikström

2. S*Poenya’s Rasmus på luffen
90 (3)
CRX a 09 24
Ägare: Sandra Kumlegård

Siam/Oriental Vuxen

1. IC S*Nonimonos Thunder Underground JW
350 (5) 210 (3)
OSH n 24
Ägare: Maria Öhlin

2. EC S*Jackpott’s Chocolate Muffins Myra
295 (5)205 (3)
ORI b
Ägare: Maria Öhlin

3. IC S*Limericks Carpe Diem, JW
290 (5) 190 (3)
SIA n21
Ägare: Maria Öhlin

Siam/Oriental Ungdjur/Junior

1. S*Limericks Carpe Diem, JW
350 (5) 210 (3)
SIA n21
Ägare: Maria Öhlin

1. S*Mockfjärdingens Dazzling Diesel, JW
350 (5) 210 (3)
SIA n
Ägare: Jennie Fillman

3. S*Jackpott´s Once Upan A Time
300 (5) 210 (3)
OSH n 03
Ägare: Elin Hoffner

4. S*Nonimonos Thunder Underground, JW
230 (5) 170 (3)
OSH n 24
Ägare: Maria Öhlin

Siam/Oriental Kastrat

1. GIP S* JaEl von Hara´s Tudor
320 (5) 200 (3)
OSH n
Ägare: Elin Hoffner

2. IC S*Mockfjärdingens Artistic Alice
155 (3)
SIA f
Ägare: Jennie Fillman

Siam/Oriental Senior

1. GIP S* JaEl von Hara´s Tudor
210 (3)
OSH n
Ägare: Elin Hoffner

Huskatt

1. Conelia
300 (5) 200 (3)
HUS ns 09 22
Ägare: Maria Eriksson & Peter Sandell

Årets DÄK-Katt 2005

Långhår Vuxen

GIC IDP*Källtorpet’s Stephan 205 (3)PER ns Ägare: Lena Fritz

Långhår Kastrat

PR & CH IDP*GC Källtorpet’s Sita 190 (3)PER F Ägare: Lena Fritz

Semilånghår Vuxen

1. IC S*Maha Gita’s Unique 210 (3) SBI n Ägare: Lisa Karlsson & Ulf Andersson

2. IC S*Wildwood’s Wrangler 205 (3) NFO n 09 23 Ägare: Susanne Hansson

3. IC S*Dalkullan Tazzeman 190 (3) NFO a 09 Ägare: Maria Karlsson

4. EC SW’03 S*Sannafjället’s Flinga 185 (3) NFO n 09 24 Ägare: Sylvia Erikérs

5. Ch S*Bustassens Atlas 190 (5) 130 (3) NFO n 09 Ägare: Ann-Mari von Zeipel

6. Ch S*Bustassens Ada 130 (3) NFO n 09 22 Ägare: Caroline Johannesson

7. IC S*Wildwood’s Xtra 100 (3) NFO n 09 22 Ägare: Ulrika Andersson

8. S*Vålbrändans Pepsi 85 (3) NFO n 09 Ägare: Ann Mari von Zeipel

Semilånghår Ungdjur/Junior

1. S*Wildwood’s Zlatan 270 (5) 190 (3) NFO a 24 Ägare: Susanne Hansson

2. S*Räserråttans Gunnar 215 (4) 190 (3) NFO n 09 Ägare: Carina Berntsson

3. S*Restless Mosaic 190 (3) NFO a 22 Ägare: Caroline Johannesson

4. S*Wildwood’s Arrack 180 (3) NFO a 03 Ägare: Catharina & Örjan Engebrand

5. S*Ulvborgen’s Karmen 160(3) NFO n 01 21 Ägare: Catharina & Örjan Engebrand

6. Wi’nte Sams Pashima 150 (3) TUA w 62 Ägare: Sandra-Adelina Olofsson

7. S*Kattbossens Elsa 140 (3) NFO d 22 Ägare: Eva Ahlström

8. S*Wildwood’s Alcazar 130 (3) NFO a 03 22 Ägare: Ulrika Andersson

9. S*Kattbossens Edgar 110 (3) NFO a 22 Ägare: Eva Ahlström

 

Semilånghår Kastrat

1. IP & EC S*Grazette’s Ufo 205 (3) SBI n Ägare: Lisa Karlsson & Ulf Andersson

2. IC S*Maha Gita’s Look a Like Fancy 200 (3) SBI n 21 Ägare: Lisa Karlsson & Ulf Andersson

3. PR & EC SW’01 S*Wildwood’s Thomas O’Malley 180 (3) NFO ns Ägare: Gittan Erikérs

4. PR S*Sannafjället’s Guldus 210 (5) 150 (3) NFO nt 09 24 Ägare: Cristin Sandström & Fredrik Persson

4. PR S*Tailor Hil’s Call of the Wild 210 (5) 150 (3) NFO a 09 23 Ägare: Anneli Andersson

4. IP S*Zippycat’s Ingo 210 (5) 150 (3) TUA w 62 Ägare: Sandra-Adelina Olofsson

7. PR S*Tailor Hill’s Breaking the Rules 205 (5) 150 (3) NFO n 09 22 Ägare: Anneli Andersson

Semilånghår Avelshane

1. EC S*Wildwood´s Virus 37,7 (3) NFO ns 09 24 Ägare: Pia Hårdén

Semilånghår Uppfödning

1. S*WILDWOOD’S NFO 47,3 (3) Ägare: Sylvia Erikérs

2. S*TAILOR HILL’S NFO 24,6 (3) Ägare: Pia Hårdén

Semilånghår Veteran

1. IP & EC S*Grazette’s UFO 210 (3) SBI n Ägare: Lisa Karlsson & Ulf Andersson

Semilånghår Senior

6. IP S*Tailor Hill’s Iole 180 (3) NFO nt 09 24 Ägare: Pia Hårdén

Korthår Vuxen

1.    GIC Tarzan 205 (3) OCI b 24 Ägare: Maria Thornqvist

2.    S*Amrafel Singoalla 85 (3) BUR f Ägare: Maria Andersson

Korthår Ungdjur/Junior

1. S*Amrafel Singoalla 150 (3) BUR f Ägare: Maria Andersson

Korthår Kastrat

1. IP & CH S*Popoki’s Brown Felicia 190 (3) BUR n Ägare: Maria Andersson

2. PR & CH Mumindalens Lilla My 125 (3) OCI bs 24 Ägare: Maria Thörnqvist

Korthår Senior

1. IP & CH S*Popoki’s Brown Felicia 210 (3) BUR n Ägare: Maria Andersson

Siam/Oriental Vuxen

1. GIC S*Jackpott’s Chocolate Muffins Myra 205 (3) ORI b Ägare: Maria Öhlin

2. IC S*Mockfjärdingens Artistic Alice 155 (3) SIA f Ägare: Jennie Fillman

Siam/Oriental Ungdjur/Junior

1. S*Nonimonos Thunder Underground JW 210 (3) OSH n 24 Ägare: Maria Öhlin

Huskatt

1. Skorp-Ann 180 (3) HUS f Ägare: Ulrika Jonsson

2. Mysan 90 (3) HUS n 09 Ägare: Ulrika Jonsson

 

Årets DÄK-Katt 2004

 

Långhår Vuxen

1. IC IDP*Källtorpet’s Stephen 185 (3) PER ns Ägare: Lena Fritz

2. EC S*Arapaho’s Felicia 130 (3) PER ns 11 Ägare: Yvonne Frid & Torleif Gustavsson

 

 

Långhår Veteran

1. EP Yamacatos Diamond Dust 180 (3) PER ns 12 Ägare: Yvonne Frid & Torleif Gustavsson

Semilånghår Vuxen

1. GIC SW’03 S*Sannafjället’s Flinga
200 (3)
NFO n 09 24 Ägare: Sylvia Erikérs

2. GIC S*Centauri’s Sagarmatha 8848 195 (3) SBI c Ägare: Katarina Rydin

3. EC S*Tinywinys Umma Gumma Gullefjun 190 (3) SBI n Ägare: Katarina Rydin

4. GIC (N) Almighty Scotch Corner 180 (3) 280 (5) SBI n Ägare: Lisa Karlsson & Ulf Andersson

5. EC S*Wildwood’s Virus 180 (3) 260 (5) NFO ns 09 24 Ägare: Pia Hårdén

6. Ch S*Ma’ha Gita Unique 180 (3) 240 (5) SBI n Ägare: Lisa Karlsson & Ulf Andersson

7. EC SW’01’ S*Wildwood´s Thomas O’Malley 160 (3) NFO ns Ägare: Birgitta Erikérs

8. S*Bustassen’s Grynet 150 (3) NFO n 09 23 Ägare: Carina Berntsson

9. IC S*Amazawi’s Apollo 130 (3) 190 (5) NFO ns 22 Ägare: Ramona Stenborg & Björn Jonsson

9. Ch S*Wildwood’s Wrangler 130 (3) 190 (5) NFO n 09 23 Ägare: Niclas Hansson

11. S*Sjumilaskogens Nala 100(3) 160 (5) SBI n Ägare: Maria Bäcklund

11. Ch S*Wildwood’s Xtra 100 (3) 160 (5) NFO n 09 22 Ägare: Ulrika Andersson

13. IC S*Wildwood’s Xena 90 (3) NFO n Ägare: Pia Hårdén

14. Ch S*Tailor Hill’s Yana 85 (3) NFO n 09 24 Ägare: Pia Hårdén

15. S*Lothloriens Indis 80 (3) NFO n 24 Ägare: Ramona Stenborg & Björn Jonsson

Semilånghår Ungdjur/Junior

1. S*Engelkattens Hot Lips 190 (3) 310 (5) SBI c Ägare: Madeleine Rydin

2. S*Dalkullan Tazzeman 190 (3) 270 (5) NFO a 09 Ägare: Maria Karlsson

3. S*Umber Pearls Fairytale 170 (3) SBI c 21 Ägare: Lisa Karlsson & Ulf Andersson

4. S*Swingcat’s Dippi Day 140 (3) NFO n 24 Ägare: Eva Winqvist

5. S*Bustassen’s Atlas 135 (3) NFO n 09 Ägare: Ann-Marie von Zeipel

6. S*Ma’ha Gita Zugarcandy 120 (3) 180 (5) SBI n 21 Ägare: Maria Bäcklund

7. S*Zippycat’s Ingo 120 (3) TUA w Ägare: Sandra-Adelina Olofsson

8. S*Tailor Hill’s Breaking the Rules 115 (3) NFO n 09 22 Ägare: Anneli Andersson

9. S*Tailor Hill’s Angel of Mercy 95 (3) NFO ns 09 24 Ägare: Pia Hårdén

9. S*Tailor Hill’s Call of the Wild 95 (3) NFO a 09 24 Ägare: Anneli Andersson

Semilånghår Kastrat

1. IP & IC S*Ma’ha Gita Look a Like Fancy 195 (3) SBI n 21 Ägare: Lisa Karlsson & Ulf Andersson

2. IP & EC S*Grazette’s UFO 190 (3) 310 (5) SBI n Ägare: Lisa Karlsson & Ulf Andersson

3. GIP & EC S*Centauri’s Love Me Two Times 190 (3) 250 (5) SBI a 21 Ägare: Katarina Rydin

4. Pr S*Dalkullan’s RinTinTin 135 (3) NFO n 09 22 Ägare: Linda Östh

Foto: Peter Sandell 5. IP S*Dalkullan’s Orkan 125 (3) NFO n 09 22 Ägare: Maria Karlsson

6. S*Tailor Hill’s Iole 115 (3) NFO ny 09 24 Ägare: Pia Hårdén

Semilånghår Avelshane

1. EC S*Wildwood´s Virus 37,8 (3) NFO ns 09 24 Ägare: Pia Hårdén

Semilånghår Uppfödning

1. S*Dalkullans 31,7 (3) NFO Ägare: Ewa Jansson

Semilånghår Veteran

1. IP & EC S*Grazette’s UFO 210 (3) SBI n Ägare: Lisa Karlsson & Ulf Andersson

2. IP & GIC S*Wildwood’s Imer 200 (3) NFO ay 24 Ägare: Ulrika Andersson

 

Korthår Vuxen

1. EC S*Deerhunters Igor 210 (3) BUR d Ägare: Ulrika Hjort

2. GIC S*Deerhunters Imse 90 (3) BUR b Ägare: Ulrika Hjort

Korthår Kastrat

1. Pr & Ch S*Popokis’s Brown Felicia 185 (3) BUR n Ägare: Maria Andersson

2. GIP & Ch S*Quasimodo’s Fáthima La Creme 155 (3) BUR e Ägare: Swea Westberg

Korthår Senior

1. Pr & Ch S*Popokis’s Brown Felicia 210 (3) BUR n Ägare: Maria Andersson

Siam/Oriental Vuxen

1. Ch S*Jackpott’s Chocolate Muffins Myra 155 (3) ORI b Ägare: Maria Öhlin

2. IC S*Oano Tomb Raider
125(3)
SIA b Ägare: Maria Öhlin

Siam/Oriental Ungdjur/Junior

1. S*Jackpott’s Chocolate Muffins Myra 160 (3) ORI b Ägare: Maria Öhlin

Huskatt

1. Micke 140 (3) 200 (5) HSH d 09 24 Ägare: Maria Eriksson & Peter Sandell

1. Rutger 140 (3) 200 (5) HSH n 09 22 Ägare: Maria Eriksson & Peter Sandell

Årets DÄK-Katt 2003

 

Långhår Vuxen

1. GIC S*Arapaho’s Felicia 180 (3) PER ns 11 Ägare: Yvonne Frid & Torleif Gustavsson

 

2. GIC S*Heliotropes Miss Marion 130 (3) PER ns 12 Ägare: Eva Engvall

 

Långhår Ungdjur/Junior

1. Kibow’s Midnight Special 160 (3) PER es Ägare: Ylva Hedén

Semilånghår Vuxen

1. Ch SW’03 S*Sannafjället’s Flinga
200 (3)
NFO n 09 24 Ägare: Sylvia Erikérs

2. IC (N) Almighty Scotch Corner 180 (3) 300 (5) SBI n Ägare: Lisa Karlsson & Ulf Karlsson

2. IC S*Wildwood’s Virus 180 (3) 300 (5) NFO ns 09 24 Ägare: Pia Hårdén

4. EC SW’01’ S*Wildwood´s Thomas O’Malley 160 (3) NFO ns Ägare: Birgitta Erikers

5. S*Zippycat’s Carmencita 120 (3) TUA f 24 Ägare: Maria Carlsson

6. S*Dalkullans Roulette 85 (3) NFO f 09 22 Ägare: Ewa Jansson

Semilånghår Ungdjur/Junior

1. S*Ma’ha Gita Unique 210 (3) SBI n Ägare: Lisa Karlsson & Ulf Andersson

2. SW’03 S*Sannafjället’s Flinga 190 (3) 250 (5) NFO n 09 24 Ägare: Sylvia Erikérs

3. S*Wildwood’s Wrangler 190 (3) 245 (5) NFO n 09 23 Ägare: Niclas Hansson

4. S*Calista Jam Jam 180 (3) SBI n 21 Ägare: Anna Svensson

5. S*Dalkullans Solaris 100 (3) NFO ns 22 Ägare: Ewa Jansson

Semilånghår Kastrat

1. GIP S*Tailor Hill’s Qithara 180 (3) 300 (5) NFO g 09 23 Ägare: Pia Hårdén

2. IP & GIC S*Wildwood’s Imer
180 (3) 250 (5)
NFO ay 24 Ägare: Ulrika Andersson

3. EP S*Dalkullans Grizzly 130 (3) 160 (4) NFO n 09 Ägare: Ewa Jansson

4. Pr & GIC S*Wildwood’s Turbo 130 (3) 155 (4) NFO ns 09 Ägare: Cristin Sandström & Fredrik Persson

Semilånghår Avelshane

1. EC SW’01’ S*Wildwood´s Thomas O’Malley 28,9 (3) NFO ns Ägare: Birgitta Erikers

Semilånghår Uppfödning

1. S*Wildwood’s 44 (3) NFO Ägare: Sylvia Erikérs

2. S*Dalkullans 23,5 (3) NFO Ägare: Ewa Jansson

Semilånghår Veteran

1. IP & GIC S*Wildwood’s Imer 210 (3) NFO ay 24 Ägare: Ulrika Andersson

2. EP S*Dalkullans Grizzly
120 (3)
NFO n 09 Ägare: Ewa Jansson

Korthår Vuxen

1. IC S*Mammgårdens Belladonna 140 (3) CRX f Ägare: Maria Wademark

2. IC S*Impuls Lex Luthor 125 (3) CRX n 09 Ägare: Maria Wademark

Korthår Kastrat

1. EP Brunnbäcken’s Odili 210 (3) ABY n Ägare: Lena & Olle Eldh

2. GIP S*Quasimodo’s Fathima La Creme 125 (3) BUR e Ägare: Swea Westberg

Korthår Senior

1. GIP & EC Brunnbäcken’s Annarosa 210 (3) ABY o Ägare: Lena & Olle Eldh

Siam/Oriental Vuxen

1. Ch S*Oano Tomb Raider
150 (3)
SIA b Ägare: Maria Öhlin

Siam/Oriental Ungdjur/Junior

1. S*Oano Tomb Raider 150 (3) SIA b Ägare: Maria Öhlin

Huskatt

1. Shakira 100 (3) HUS f 09 22 Ägare: Anki & Micke Broberg

[Tillbaka]