Årets DÄK-Katt 2003

 

Långhår Vuxen

1. GIC S*Arapaho’s Felicia 180 (3) PER ns 11 Ägare: Yvonne Frid & Torleif Gustavsson

 

2. GIC S*Heliotropes Miss Marion 130 (3) PER ns 12 Ägare: Eva Engvall

 

Långhår Ungdjur/Junior

1. Kibow’s Midnight Special 160 (3) PER es Ägare: Ylva Hedén

Semilånghår Vuxen

1. Ch SW’03 S*Sannafjället’s Flinga
200 (3)
NFO n 09 24 Ägare: Sylvia Erikérs

2. IC (N) Almighty Scotch Corner 180 (3) 300 (5) SBI n Ägare: Lisa Karlsson & Ulf Karlsson

2. IC S*Wildwood’s Virus 180 (3) 300 (5) NFO ns 09 24 Ägare: Pia Hårdén

4. EC SW’01’ S*Wildwood´s Thomas O’Malley 160 (3) NFO ns Ägare: Birgitta Erikers

5. S*Zippycat’s Carmencita 120 (3) TUA f 24 Ägare: Maria Carlsson

6. S*Dalkullans Roulette 85 (3) NFO f 09 22 Ägare: Ewa Jansson

Semilånghår Ungdjur/Junior

1. S*Ma’ha Gita Unique 210 (3) SBI n Ägare: Lisa Karlsson & Ulf Andersson

2. SW’03 S*Sannafjället’s Flinga 190 (3) 250 (5) NFO n 09 24 Ägare: Sylvia Erikérs

3. S*Wildwood’s Wrangler 190 (3) 245 (5) NFO n 09 23 Ägare: Niclas Hansson

4. S*Calista Jam Jam 180 (3) SBI n 21 Ägare: Anna Svensson

5. S*Dalkullans Solaris 100 (3) NFO ns 22 Ägare: Ewa Jansson

Semilånghår Kastrat

1. GIP S*Tailor Hill’s Qithara 180 (3) 300 (5) NFO g 09 23 Ägare: Pia Hårdén

2. IP & GIC S*Wildwood’s Imer
180 (3) 250 (5)
NFO ay 24 Ägare: Ulrika Andersson

3. EP S*Dalkullans Grizzly 130 (3) 160 (4) NFO n 09 Ägare: Ewa Jansson

4. Pr & GIC S*Wildwood’s Turbo 130 (3) 155 (4) NFO ns 09 Ägare: Cristin Sandström & Fredrik Persson

Semilånghår Avelshane

1. EC SW’01’ S*Wildwood´s Thomas O’Malley 28,9 (3) NFO ns Ägare: Birgitta Erikers

Semilånghår Uppfödning

1. S*Wildwood’s 44 (3) NFO Ägare: Sylvia Erikérs

2. S*Dalkullans 23,5 (3) NFO Ägare: Ewa Jansson

Semilånghår Veteran

1. IP & GIC S*Wildwood’s Imer 210 (3) NFO ay 24 Ägare: Ulrika Andersson

2. EP S*Dalkullans Grizzly
120 (3)
NFO n 09 Ägare: Ewa Jansson

Korthår Vuxen

1. IC S*Mammgårdens Belladonna 140 (3) CRX f Ägare: Maria Wademark

2. IC S*Impuls Lex Luthor 125 (3) CRX n 09 Ägare: Maria Wademark

Korthår Kastrat

1. EP Brunnbäcken’s Odili 210 (3) ABY n Ägare: Lena & Olle Eldh

2. GIP S*Quasimodo’s Fathima La Creme 125 (3) BUR e Ägare: Swea Westberg

Korthår Senior

1. GIP & EC Brunnbäcken’s Annarosa 210 (3) ABY o Ägare: Lena & Olle Eldh

Siam/Oriental Vuxen

1. Ch S*Oano Tomb Raider
150 (3)
SIA b Ägare: Maria Öhlin

Siam/Oriental Ungdjur/Junior

1. S*Oano Tomb Raider 150 (3) SIA b Ägare: Maria Öhlin

Huskatt

1. Shakira 100 (3) HUS f 09 22 Ägare: Anki & Micke Broberg

[Tillbaka]